Menu
חופשה משפחתית ברומא

חופשה משפחתית ברומא או מה עושים עם ילדים ברומא

0 Comments

רומארומא היא אחד מיעדי התיירות הפופולריים בעולם; יש לה היסטוריה מפוארת אשר השאירה אותה מלאה באטרקציות מעניינות: בזיליקות גדולות, הקולסאום, הוותיקן, המוזאונים והכיכרות… אבל מה עושים כאשר יוצאים חופשה משפחתית ברומא עם ילדים? אל דאגה, רומא היא בהחלט עיר ידידותית לילדים, רק צריך לדעת לאן ללכת.

אז מה עושים במהלך חופשה משפחתית ברומא

אתרים היסטוריים

הקולסאום – הקולסאום ברומא הוא אחד מאתרי החובה של רומא ובהחלט מקום שעשוי לעניין גם ילדים, בעיקר כאשר מספרים להם את הסיפור שמאחורי המבנה. הקולסאום שימש כאמפיתאטרון בו נערכו אירועים שונים, ביניהם קרבות גלדיאטורים ואף הוצאות להורג אכזריות בעזרתם של אריות. בחלקן הפחות מוכר של הקולסאום תוכלו לראות את המקום בו החזיקו את האריות.

הפנתאון – הפנתאון העתיק אשר נבנה לפני כ 2000 שנה הוא אחד מאתרי החובה של רומא. הוא השתמר בצורה מושלמת ובמרכזו ישנה כיפה בקוטר של כ 42 מטר, במרכז הכיפה ישנו חור המאפשר לאור השמש להיכנס פנימה. בואו לבקר במקום עם הילדים וגלו יחדיו מדוע ישנו חור בתקרה. ואם אתם כבר בפנתאון, בתום הביקור חפשו מאחוריו את Piazza della Minerva שם נמצא פסל אובליסק על גבי פיל, מאחוריו הכניסה לרחוב Via del Pie’ di Marmo שפירושו “רגל משיש” ושם תוכלו להבין למה.

הקולסאום

הקטקומבות של רומא – בעוד תושבי רומא אשר האמינו באלילים נהגו לשרוף את גופות המתים, היהודים והנוצרים השתמשו במערות קבורה. מערות הקבורה העתיקות הן מקום מסתורי ומעורר דמיון ממנו הילדים מתלהבים. ישנו מספר קטקומבות ברומא, St. Callisto נחשבת לגדולה ביותר והיא מקום קבורתם של כמה אפיפיורים.

מזרקת טרווי – מזרקה גדולה ומרשימה מתקופת הבארוק, הזוכה לביקורים של תיירים רבים ביום ובלילה. במרכז המזרקה תוכלו לראות את פסלו של נפטון, הטריטונים וסוסוני הים. על פי האגדה המסורתית השלכת מטבעות למזרקה מבטיחה כי המשליך ישוב לבקר ברומא. היום המנהג עדיין קיים אך מתייחסים אל השלכת המטבעות כסגולה למזל ואהבה.

מוזאונים ואטרקציות שכדאי לבקר במהלך חופשה משפחתית ברומא

Gruppo Storico Romano – זהו מוזאון יוצא דופן המשמש כבית ספר לגלדיאטורים. כאן הילדים יכולים להיות גלדיאטור ליום אחד, כולל שריון ולבוש מסורתי ואימון של שעתיים. הביקור במקום מתאים לילדים מגיל 6 ומעלה, אך ההמלצה שלנו היא דווקא מגיל 8. http://www.gruppostoricoromano.it/en/activities-and-shows/gladiator-for-a-day/

תאטרון בובות – תאטרון בובות הוא אומנות נפוצה במקומות שונים באירופה ורומא היא מקום טוב לפגוש את הז’אנר ואפילו בחינם! אחד המקומות בהם תוכלו לראות תאטרון בובות בחינם הוא ב Teatrino di Pulcinella al Gianicolo, הממוקם בפארק Colle del Gianicolo. זהו תאטרון פתוח, אמנם חינם אך ניתן לזרוק כמה מטבעות. מי שרוצה לראות מופע בתשלום, יותר מושקע יכול לעשות זאת בתאטרון San Carlino. https://www.sancarlino.it

מעלית הזמן – קולנוע 4D הלקוח אתכם בחזרה לימי קדם, שם תוכלו לראות את ההיסטוריה המפוארת של רומא בעזרת מיטב הטכנולוגיה. ביקור במקום מומלץ מאוד, אך שימו לב כי הסרט תומך בשש שפות, עברית אינה אחת מהן. http://www.time-elevator.it/?lang=en

ווטיקן

גני וילה בורגזה

זהו הגן השני בגודלו ברומא, אך הוא נחשב לסנטרל פארק של רומא. הגן הוקם בראשית המאה ה – 17, כלומר לפני למעלה מ 400 שנה! במרכז הגן תוכלו למצוא מבנים עתיקים ויפים אשר שימשו למטרות שונות. הפארק כולל אטרקציות שונות עבור משפחות וילדים, כמו למשל גן החיות של רומא והאדם שבו תוכלו להשכיר סירות קטנות ולשוט בשלווה.

מה עוד לקרוא

The following two tabs change content below.
Avatar
קווי חופשה הינה חברה סיטונאית מובילה בתחום טיסות השכר וחבילות הנופש. קווי חופשה מפעילה טיסות שכר ומחזיקה מלאי מושבים בלעדי וזמין (גם בטיסות סדירות) ליעדים רבים באירופה, כגון: ברצלונה, מדריד, רומא, ברלין, מינכן, פאריס, ורונה, אמסטרדם ועוד
Summary
Description
רומא היא אחד מיעדי התיירות הפופולריים בעולם; יש לה היסטוריה מפוארת אשר השאירה אותה מלאה באטרקציות מעניינות: בזיליקות גדולות, הקולסאום, הוותיקן, המוזאונים והכיכרות… אבל מה עושים כאשר יוצאים חופשה משפחתית ברומא עם ילדים?
Author
Publisher Name
קווי חופשה
Publisher Logo
Tags: , , , ,